ocieplanie pianką

Termomodernizacja domu za pomocą pianki

Dzięki dofinansowaniu z rządowego Programu Czyste powietrze coraz więcej osób decyduje się na termomodernizację domów. Dofinansowaniu podlega wymiana starych źródeł ciepła na nowoczesne, które spełniają obowiązujące normy. Wymiana stolarki okiennej, montaż paneli fotowoltaicznych oraz ocieplenie budynku także podlegają dofinansowaniu.

Termomodernizacja

ocieplanie piankąDla osób chcących wykonać termomodernizację domu przysługuje również specjalna Ulga Termomodernizacyjna, polegająca na odliczeniu od podatku wydatków, które właściciel domu poniósł na jej wykonanie. Termomodernizacja konieczna jest w starszych budynkach, które są ocieplone niedostatecznie lub wcale nie mają ocieplenia. Termomodernizacja domu polega na zmniejszeniu zapotrzebowaniu i zużyciu energii cieplnej. Wymiana starych, nieekonomicznych pieców oraz wymiana stolarki okiennej może nie być w pełni skuteczna, jeśli budynek nie zostanie ocieplony. Ciepło będzie uciekało przez liczne mostki termiczne czy nieszczelności. Aby termomodernizacja była skuteczna, należy ocieplić stropy, podłogi, ściany zewnętrzne oraz wewnętrzne. W tym celu warto zdecydować się na nowoczesną metodą ociepleniową, jaką jest natryskowe ocieplanie pianką poliuretanową. Jeśli chodzi o sprawdzone ocieplanie pianką w Mazowieckim to warto wybrać polecaną firmę, która zajmuje się tym od lat i ma odpowiednie doświadczenie. Nie należy wybierać przypadkowej firmy, ponieważ niedokładne pokrycie powierzchni pianką stworzy nieszczelności i mostki termiczne, przez które ciepło będzie wydostawało się na zewnątrz.

TermomodernizacjaDo ocieplania budynku na zewnątrz poleca się wybór pianki zamkniętokomórkowej, która jest sztywniejsza, przez co bardziej odporna na uszkodzenia. Wytworzona bezspoinowa warstwa termoizolacyjna zapewnia doskonałą barierę ochronną. Tego rodzaju pianka stosowana na zewnątrz zapewnia doskonałą hydroizolację budynku. Używana jest do izolacji fundamentów, ścian, dachów płaskich czy piwnic. Dzięki zastosowaniu pianki budynek jest zabezpieczony przed wydostawaniem się ciepła domu na zewnątrz. Wszelkie szczeliny, przez które ciepło ucieka, zostaną usunięte, a pianka zapewni solidną barierę termiczną. W związku z licznym działaniami proekologicznymi, niejako wymuszanymi przez sytuację kryzysową środowiska, warto zawczasu zaznajomić się z obowiązującymi normami oraz podjąć odpowiednie kroki.

Dzięki dofinansowaniom zabiegi termomodernizacyjne budynków są popularniejsze i ilość składanych wniosków o dofinansowanie z roku na rok rośnie. Warto dodać, że ocieplenie domu sprawi, że rachunki za ogrzewanie będą niższe, zatem można zaoszczędzić pieniądze, kiedy ciepło nie będzie wydostawało się na zewnątrz, co jest częste w przypadku starszego budownictwa.

Więcej na: http://www.izoplus.pl