rura pcv fi 110

Właściwości i zastosowanie rur PCV

Utworzenie wysoce funkcjonalnego systemu kanalizacji to jedna z najbardziej istotnych czynności podczas budowy każdego domu. Taka instalacja powinna być w stu procentach szczelna, a elementy kanalizacji zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej możliwie jak najbardziej trwałe. Ich parametry techniczne mogą się znacząco od siebie różnić, dlatego bardzo ważne jest, aby przygotować optymalny projekt.

Uniwersalna rura PCV

rura pcv fi 110Prawidłowo zamontowana instalacja potrafi bowiem funkcjonować bezawaryjnie przez nawet sto lat, natomiast wadliwa po kilku miesiącach użytkowania może się zatkać lub rozszczelnić, co często niesie za sobą konieczność przeprowadzenia kapitalnego remontu sporej części budynku. Podstawową regułą, jaką należy kierować się podczas tworzenia systemu kanalizacji jest dobór odpowiedniego rodzaju rur zgodnie z ich przeznaczeniem. Pamiętajmy, że szare i białe rury stosuje się do tworzenia rurociągów wewnątrz budynków, z kolei pomarańczowe znajdują zastosowanie w systemach kanalizacji zewnętrznej. Pomarańczowy odcień zewnętrznej ściany rury ma za zadanie sprawić, aby była ona lepiej widoczna podczas prowadzenia wszelkiego rodzaju wykopów w gruncie wokół domu. Ponadto rury zewnętrzne z reguły są cięższe i posiadają grube ścianki, dzięki którym są bardzo wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia mechaniczne oraz oddziałujące na nie siły nacisku. Takie właściwości sprawiają, że kanalizacja zewnętrzna jest prawie całkowicie bezawaryjna.

rura pcv fi 110Musi taka być, ponieważ wykonanie nawet drobnych napraw w tym przypadku byłoby bardzo pracochłonne i kosztowne, a ponadto trudno byłoby określić na jakiej długości rury wystąpiła usterka. Zewnętrzne systemy kanalizacyjne powinny być skonstruowane z elementów o minimalnej zewnętrznej średnicy rury wynoszącej od stu dziesięciu do stu sześćdziesięciu milimetrów. Z kolei średnice rur stosowanych wewnątrz budynków wynoszą od pięćdziesięciu do stu dziesięciu milimetrów. Dlatego właśnie bardzo uniwersalnym elementem dla każdego systemu jest trwała rura PCV fi 110. Może być stosowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, ponadto projekt możemy rozplanować tak, aby użyć minimalnej ilości elementów redukujących na łączeniach poszczególnych rur. Dzięki temu zyskujemy pewność swobodnego przepływu ścieków i najniższego ryzyka związanego z ewentualną usterką. Obecnie stosuje się rury kanalizacyjne wykonane z polichlorku winylu (PVC) lub polipropylenu (PP).

Wyroby z tych materiałów są nie tylko trwałe i całkowicie odporne na korozję, ale również tanie, lekkie i łatwe w montażu. Ich bardzo gładkie ścianki wewnętrzne dają nam gwarancję, że przy odpowiednim spadku, który wynosi minimum 2% ścieki nie będą osadzać się wewnątrz rury w postaci osadu, którego obecność może prowadzić do zatkania instalacji.

Sprawdź też stronę https://www.plastmetix.pl/