blaty na wymiar

Wybór blatów na wymiar do kuchni

Wygląd kuchni jest bardzo ważny – powinno być to pomieszczenie, które będzie nas zachęcać do przebywania w nich. Sprawi, że gotowanie czy pieczenie stanie się dla nas prawdziwą przyjemnością.

Blaty pasujące w 100%

blaty na wymiarDlatego taka kuchnia powinna być i estetyczna, i funkcjonalna. Bardzo ważny jest między innymi wybór odpowiednich blatów. Te są dostępne w różnych wersjach – w wielu długościach, jak i grubościach, jak też wykonywane są z przeróżnych materiałów. Możemy zdecydować się na gotowe blaty dostępne w salonach i koncernach meblowych, jak i na blaty na wymiar w Poznaniu, które są indywidualnie dostosowywane do konkretnej kuchni. Tak, aby pasowały w stu procentach. Z tego drugiego rozwiązania korzystają osoby, którym zależy na kuchni z prawdziwego zdarzenia – takiej, gdzie wszystko jest ze sobą harmonijnie połączone. Takie blaty na wymiar stanowią wówczas idealną opcję, zwłaszcza że nie ma ograniczeń jeśli chodzi o ich materiał wykonania. Możemy wybrać na przykład blaty z laminatu. Laminat to materiał, który łączy w sobie estetykę z wytrzymałością i trwałością. Wiele osób się na niego decyduje, ponieważ jest on łatwy do utrzymania w czystości – przy tym trudno go zarysować, nie powstają też odbarwienia.

blaty na wymiarLaminat dostępny w różnych wersjach kolorystycznych sprawia, że możemy dobrać coś do własnej kuchni. Dzięki przycięciu blatów na wymiar, będą one doskonale dopasowane do naszych potrzeb. Pamiętajmy, że decydując się na blaty na wymiar, możemy też wybrać sposób wykończenia krawędzi – może być ona zaokrąglona lub też wykonana z innego materiału – na przykład takiego imitującego drewno, możemy wybrać też prostą krawędź. Ciekawą opcją jest blat wykonany z laminatu naśladującego swoim wyglądem aluminium, doskonale ta opcja sprawdzi się w kuchni w stylu nowoczesnym. Obok blatów z laminatu dostępne są także blaty drewniane – które wykonywane są z płyty wiórowej, a jedynie na wierzchu znajduje się warstwa litego drewna. Dzięki temu nie należą one do najdroższych, a prezentują się naprawdę dobrze. Słowem podsumowania, idealna kuchnia to taka, w której wszystko jest ze sobą perfekcyjnie połączone. To kuchnia funkcjonalna, w której możemy spokojnie się poruszać i z przyjemnością gotujemy swoje popisowe dania.

Aby było to jednak możliwe – musimy zadbać o odpowiednio dopasowane blaty, a te ze sklepów meblowych nie zawsze swoimi wymiarami dopasują się do naszej kuchni. Dlatego właśnie producenci oferują możliwość zakupu blatów wykonanych na indywidualne zamówienie, blatów – których wymiary ustalamy sami.