panele akustyczne dekoracyjne

Wykorzystanie biodegradowalnych paneli korkowych

Kiedy projektujemy wnętrze firmy, musimy postarać się o rozwiązanie niecodzienne, dzięki któremu nasza marka będzie się mogła wyróżnić na tle pozostałych. Klient odwiedzający nas w naszym zakładzie musi wiedzieć, że ma do czynienia z wysokiej klasy usługodawcą, dlatego też dobrze jest postawić na materiał, który będzie się świetnie prezentował.

Ekologiczne panele z korka

panele akustyczne dekoracyjneOstatnimi czasy najbardziej modnym stylem okazuje się minimalizm, który cieszy oko swą estetyką, ale też potęguje wrażenie czystości pomieszczeń urządzonych w ten sposób – to kolejny aspekt, na który warto zwrócić uwagę. Inną ważną i stosunkowo głośną ostatnio kwestią jest stosowanie rozwiązań ekologicznych. Firmy, które prowadzą swoją działalność w zgodzie z zasadami poszanowania środowiska naturalnego, są mile widziane wśród konsumentów. Klienci przywiązują do tego coraz większą wagę, dlatego dobrze jest móc się pochwalić tym, że działalność danej firmy pozostaje „eko”. To nie tylko jedna ze skutecznych metod przyciągnięcia do siebie klienta, ale również bardzo istotny krok w kierunku poprawiania kondycji naszej planety. Pod tym kątem ciekawym sposobem na wykończenie wnętrza biura są biodegradowalne panele akustyczne dekoracyjne. Pozyskiwane z odpadów powstałych w procesie produkcyjnym popularnych korków butelkowych, są materiałem wysoce ekologicznym.

panele akustyczne dekoracyjnePonadto wykazują się znakomitymi właściwościami izolacyjnymi, a także dźwiękoszczelnymi. Chronią zatem wnętrza pomieszczeń przed nadmiernym wychładzaniem się w okresie zimowym oraz przed ich przegrzewaniem się w trakcie lata. Dodatkowo stanowią świetną barierę pochłaniającą dźwięk, dlatego doskonale sprzyjają stworzeniu idealnych warunków dla pracowników. Co więcej, prezentują się niebywale dobrze – są materiałem niezwykle charakterystycznym, dlatego mogą stanowić doskonałą wizytówkę wielu firm. Świetnie komponują się z pozostałymi elementami wnętrza – z meblami i podłogą. Inspirowane naturą, którą cechuje wyjątkowa niepowtarzalność i trwałość, znakomicie dopasują się do charakteru niemal każdego współczesnego wnętrza. Panele korkowe stanowią oryginalny element dekoracyjny montowany bezpośrednio na ścianie – co dość istotne, montuje się je wyjątkowo łatwo, są bowiem bardzo lekkie i poręczne. Natomiast efekt, jaki wywołują, jest naprawdę olśniewający – ciekawe geometryczne kształty zachwycą dosłownie każdego.

Są ponadto bardzo łatwe w utrzymaniu ich w czystości, wystarczy im bowiem odpowiednia impregnacja tuż po montażu, a następnie zwykła zwilżona ścierka. To doskonałe rozwiązanie na ciekawe wykończenie wnętrza firmy.