nitownica akumulatorowa

Zalety nitownicy akumulatorowej

Wiele prac wymaga użycia odpowiednich narzędzi. Jednym z takich urządzeń jest nitownica. Podczas remontów czy prac budowlanych, może zajść potrzeba użycia wielu nitonakrętek. Jako odpowiedź na zapotrzebowanie powstało wiele modeli ręcznych nitownic, które ułatwiają pracę.

Lekka i poręczna nitownica

nitownica akumulatorowaJednak współcześnie stawiamy na coraz nowocześniejsze rozwiązania, które pomagają jeszcze bardziej zwiększyć tempo pracy. Tutaj przedstawia się nitownice akumulatorowe. Pozwalają na jeszcze szybsze montowanie nitonakrętek, dodatkowo jest to niezwykle łatwe. Choć nitownice ręcznie znacznie ułatwiają prace, wciąż wymagają włożenia pewnej siły w cały proces. W związku z tym możemy szybko zmęczyć się pracą. Akumulatorowe nitownice kładą duży nacisk na nitonakrętki, ale nie wymagają wysiłku od użytkownika. Pamiętajmy jedynie, by dobrać odpowiedniej wielkości nitonakrętki. Ogromną zaletą akumulatorowej nitownicy jest fakt, że nie potrzebuje ona zewnętrznego źródła zasilania. W związku z tym nie musimy martwić się noszeniem ciężkiego osprzętu lub kablem, który może przeszkadzać nam w pracy. Kabel może też przede wszystkim wpłynąć na ograniczenie miejsca pracy – do korzystania z takich narzędzi potrzebny jest bliski dostęp do wolnego gniazda elektrycznego.

nitownica akumulatorowaNitownica akumulatorowa jest lekka i możemy korzystać z niej w każdym miejscu. W tym również w terenie – choćby taka potrzeba zaszła tylko raz, wciąż będziemy mieli taką możliwość. Podczas wyboru odpowiedniego modelu ważne jest, by odpowiednio dobrać rozmiar i moc nitownicy. Warto upewnić się, jaką szerokość i długość części roboczej powinno mieć nasze narzędzie, by sprawdzić się w zadaniach dla niego przeznaczonych. Jeśli mamy taką możliwość upewnijmy się, jak nitownica leży w dłoni. Sprawdźmy, czy jest odpowiednio wyważona i stabilna. Dodatkowym ułatwieniem, które wpłynie na swobodę i bezpieczeństwo pracy, będzie gumowe obicie rękojeści. Antypoślizgowa powierzchnia pozwoli na pewne i stabilne utrzymanie nitownicy, a to wpłynie na precyzje naszej pracy. Kolejne ważne parametry to wytrzymałość akumulatora i ewentualne posiadanie w zestawie dodatkowej baterii. Sprawdźmy zatem, jaka jest szacowana długość pracy na jednym ładowaniu. Istotna jest także gwarancja producenta – im dłużej trwa i im więcej napraw obejmuje, tym lepiej. Sprawdzona nitownica może nam służyć przez wiele lat.

Spróbujmy oszacować, jak często będziemy musieli korzystać z jej pomocy. To pozwoli nam zawęzić wybór do szukania wśród odpowiednio wydajnych narzędzi. Profesjonalna nitownica powinna znaleźć się w standardowym wyposażeniu każdego pracownika budowlanego.