Zastosowanie listew przypodłogowych

Jak wiadomo, listwy przypodłogowe stanowią nieodzowny element dekoracyjno-wykończeniowy wnętrz. Obecnie bardzo często stosowane są podłogi laminowane, które swym wyglądem imitują drewno. Aby podłoga pokryta panelami wyglądała na kompletną, należy wykończyć ją listwami przypodłogowymi. W połączeniu z panelami stosuje się listwy z tworzyw sztucznych. W przypadku podłóg drewnianych używane są natomiast listwy z drewna. Kładąc płytki lub gresy, stosuje się listwy przypodłogowe wykonane z aluminium.

Listwy przypodłogowe wysokiej jakości

Podczas montażu paneli podłogowych stosuje się tak zwane szczeliny dylatacyjne, które mają zapewnić ochronę paneli przed nachodzeniem ich na siebie. Bez nich podłoga mogłaby pękać, przez co jej żywotność byłaby skrócona. Dzięki zastosowaniu szczeliny dylatacyjnej podłoga może swobodnie pracować. W zależności od wielkości pomieszczenia szczeliny mogą mieć różne szerokości. Listwy przypodłogowe idealnie zakrywają szczeliny, tworząc spójną całość. Listwy przypodłogowe zapewniają nie tylko estetyczny wygląd we wnętrzu, ale także odpowiednią ochronę dla ścian oraz pełnią funkcję maskującą.

Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu wewnętrznej strony listwy możliwe jest skuteczne ukrycie kabli. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ w dzisiejszych czasach korzysta się z wielu urządzeń elektrycznych, a plączące się kable wyglądają nieestetycznie. Eleganckie listwy Mardom Decor polecane są dla osób ceniących wysoką jakość produktów oraz ich funkcjonalność. Listwy wykonane są z solidnego tworzywa, które odporne jest na uszkodzenia oraz wilgoć. Pokryte są specjalną powłoką wygładzającą i standardowo występują w kolorze białym. Powłoka ta stanowi również świetną warstwę podkładową, umożliwiając przemalowanie listwy na wybrany kolor pasujący do wnętrza. Listwy montuje się za pomocą specjalnego kleju montażowego rekomendowanego przez producenta. Produkt jest łatwy w montażu i można go wykonać samodzielnie. Dzięki wysokiej jakości tworzywa sztucznego listwy będą służyły w niezmienionej formie przez długie lata, nie ulegając odkształceniom.

Producent listew przypodłogowych oferuje modele, które dają możliwość montażu oświetlenia LED. Dzięki takiemu rozwiązaniu można uzyskać ciekawy efekt wizualny oraz nadać niezwykły klimat w pomieszczeniu. Aby móc zamontować oświetlenie LED w listwie przypodłogowej, musi ona mieć specjalne wyprofilowanie. Producent ma w swojej ofercie listwy przysufitowe, w których również jest możliwość montażu oświetlenia LED, które doświetli pomieszczenie. Dodatkowe oświetlenie nada pomieszczeniu nowoczesny charakter.