zasuwa garażowa

Zasuwy – rodzaje i przydatność

Wszystkie drzwi wymagają dobrych zamków. W domach w drzwiach wejściowych mamy nie tylko zwykły zamek, ale i zamki antywłamaniowe. Bramy garażowe otwierane są tylko na automatycznie na pilota, a hale przemysłowe posiadają trudne do sforsowania metalowe drzwi.

Zasuwa i jej szerokie zastosowanie

zasuwa garażowaZ pewnością zamek na klucz jest najpopularniejszym rozwiązaniem. To wygodna rzecz, a klucz zajmuje mało miejsca. Jednak nie wszędzie to najlepsze rozwiązanie. Czasem potrzebne jest dodatkowe wzmocnienie, czy też zamek na klucz byłby zbyt łatwy do otworzenia przez włamywacza. Co wtedy można zrobić? Z pewnością korzystnym rozwiązaniem będzie zasuwa do garażu, hali czy magazynu. Zasuwy bywają różne. Wszystkie jednak są wykonane z solidnego stopu metali i posiadają dwie części. Jedna posiada otwór, a druga rygiel wsuwany w owy otwór. Części montowane są na końcach dwóch skrzydeł drzwiowych, czy też przy końcu drzwi, tak że zasuwa wchodzi w otwór metalowy zamocowany na ścianie. Zasuwy mają różne wielkości i połączenia. Mała zasuwkę na pewno nie raz każdy widział w toaletach. Taka zasuwka jest tania, a zabezpiecza drzwi przez otwarciem. Zasuwka to także dobra opcja do zamkniętego śmietnika na działce czy do furtki, gdzie nie stosuje się solidnych zamków.

zasuwa garażowaW domu czasem stosuje się niestandardowy rodzaj zasuwy jakim są zamki antywłamaniowe. Tutaj nie zamyka się ich na klucz, tylko na coś co przypomina kilka małych zasuwek wsuwających się jednocześnie w skrzydło drzwiowe. To bardzo drogi i solidny rodzaj zamknięcia drzwi. Zasuwa garażowa to najlepszy sposób na zamknięcie garażu blaszanego lub murowanego z drewnianymi drzwiami (to garaże segmentowe często stawiane koło bloków). Zasuwa jest jednocześnie łatwa do otwarcia, ale i trudna do siłowego sforsowania. Można do niej dołączyć kłódkę, która z pewnością zatrzyma włamywacza chętnego na kradzież naszego auta. Duże, solidne zasuwy są idealne do fabryk, hal przemysłowych oraz magazynowych. Tam wielkie bramy i drzwi powinny posiadać metalowe, dobre rygle, a nie być zamykane na małe kluczyki. Rygiel może mieć nawet kilkanaście centymetrów grubości, co skutecznie powstrzyma kogokolwiek niepowołanego przed wejściem, jak również zapewni drzwiom stabilność i nieotwieranie się nawet przy próbie fizycznego sforsowania.

Metalowe zasuwy różnej wielkości są z pewnością bardzo przydatne i stanowią świetne zamknięcie drzwi, zarówno tych małych i cienkich, jak drzwi do łazienki, jak i tych wielkich i grubych, jak w halach magazynowych. Warto jest wybrać najbardziej trwałe zasuwy, a zapewnimy sobie i naszym rzeczom bezpieczeństwo.